Çocuk Bakımı

Çocuklar İçin Süper Gıdalar Pdf İndir

Çocuklar İçin Süper Gıdalar
Bebeğiniz, çocuğunuz her bakımdan hassas, narin, korunmasız ve size muhtaç. Anne babalar olarak siz onlardan daha şanslıydınız çünkü çocukluğunuz çok daha az kimyasalla iç içe geçti. Oysa onlar tam bir kimyasal bombardımanı altında yaşıyorlar. Geleceklerini tümüyle belirleyecek olansa, şu anda onlara verdikleriniz. Onları yalancı gıdalardan, adı kısaltılarak içeriği sizden gizlenen binlerce kimyasal katkı maddesinden, sahte damak tatlarından korumak sadece sizin elinizde.
 
İşte bu kitapta, emzirmeden pişik kremine, pek çok bebeklik ve çocukluk dönemi hastalıkları ve sorunlarında kullanacağınız destek reçetelerine, onlar için doğal süper gıdalarla hazırlanmış süper tariflere, hatta kendi kendinize hazırlayabileceğiniz hijyenik ıslak mendile, antialerjik sabuna kadar onlarca tarifi, reçeteyi bulacaksınız.
 
Kitapta yer alan tarif ve reçeteler dünyada en çok bilinen ve Türkiye’de de bulunabilen süper gıdalarla hazırlanmıştır. Güvenilirliği yüzlerce yıldır bizzat halk tarafından teyit edilmiş, üstelik yenileri eklenmiş bu tarifler çocuğunuzu büyütürken en doğal ve güçlü yardımcınız olacaktır.
 
Doktorlar Kitap İçin Ne Dedi?
 
“Bilgisine güvendiğim Sevgili Ayhan Ercan dostum, çocuklarımıza güvenilir gıdalar, baharatlar, çaylar vermenin önemini vurgulamış. Gerçek sağlık ve koruyucu hekimlikte sağlıklı ürünler çok önemli! Bu okunması gereken bir kitap…”
Dr. Ender Saraç
 
“Günümüzde organik bebek mamalarında dahi genetiğiyle oynanmış gıda (GDO) izlerine rastlanıyor! Bu bağlamda süper gıdalarla hazırlanmış fonksiyonel bebek maması tarifleri harika bir seçenek olarak ebeveynlere sunulmuş. Kitabın yazarı, Tıbbi ve Aromatik Bitki Uzmanı Sevgili Ayhan Ercan, kitabı yazım sürecinde sıklıkla fikir alışverişi ile bilime saygılı tutumundan ayrılmadan, gıdanın bir bilim olduğunu unutmadan, meslekler arası sıklıkla görülen ehliyet kavgasına girmeden, geleneksel yöntemler ve günümüz deneyimlerini bu kitapta sizler için topladı. Kısaca özetlemek gerekirse, doğru bilgi ve güvenilir kaynağa ulaşmanın zor olduğu çağımızda, bilgi kirliliğinin en çok yaşandığı günümüzde, çok zor bir dönemde yazmış olduğu bu değerli kitap sağlıklı nesiller büyütecek ebeveynler, alternatif tedaviyi tercih eden meslektaşlarım için muhteşem bir kaynak olacaktır.”
Dr. Korhan Yılmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
 
“Beslenmede olduğu kadar farklı sağlık problemlerinde de doğal alternatiflere yer verilebileceğini vurgulayan bu kitapta en çok dikkatimi çeken, ağız bakımı ile ilgili tarifler oldu. “Önce zarar verme” ilkesi gözetilerek hazırlanmış tariflerden biri, yutulabilir doğal diş macunu. Plastik diş kaşıyıcılara alternatif doğal bir diş kaşıyıcısı da düşünülmüş ki tarif hem doğal bir ağrı kesici, hem de bebeğin diş kaşıma ihtiyacını giderme özelliğine sahip. “Oil pulling”, yani ağızda yağ çekme işlemi henüz ülkemizde çok yaygın olmasa da bu kitapla daha çok bilinecek diye düşünüyorum. Gerek çocuklar, gerekse biz yetişkinler için uygun olan bu işlem, özellikle de organik hindistancevizi yağı ile uygulandığında doğal bir ağız hijyeni sağlamaya yardımcı olmakta. Kitapta ayrıca aftların iyileşme süreci için de doğal bir tarif bulunmakta. Böyle faydalı bilgiler içeren yazılı kaynakların artmasını temenni ediyor ve yazarı tebrik ediyorum.”
Ümit Oflaz
Çocuk Diş Hekimi
 
 Çocuk ve toplum sağlığını ilgilendiren çok önemli konuları ve eşsiz bilgileri bizler için başucu kitabı haline getirmiş çok saygıdeğer arkadaşım Ayhan Ercan; tıbbi tedaviler, şifalı bitkiler, takviye gıdalar gibi son derece suiistimale açık, bilgi kirliliği ve kafa karışıklığı yaşanan bu alanda annelerimizi ve hekimleri bilinçlendirmek ve bilgilendirmekle kalmamış, ortaya koyduğu bu çok değerli eserle sağlıklı nesillerin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Gösterdiği hassasiyet, özveri ve paylaşımlar için çok teşekkür ediyorum.”
Dr. Tayyar Vardar
Çocuklarda İleri Yaşam Desteği, Travma ve Resüsitasyon Uzmanı
 
“Dünyada en çok ilaç kullanan ülkelerden birinde yaşamamız gerçeği ile yüzyüzeyken, yan etkisi olmayan, güvenilir kaynaklardan temin edilmiş bu doğal ürünleri kullanmak açısından, bu bilgilere ulaşacak kaynakların etik ve güvenilir olması çok önemli. Uzun süredir tanıdığım Ayhan Ercan araştırmacı, çalışkan, etik değerlerine çok bağlı, kalite tutkunu, her şart altında önce sağlık diyen bir nefer. Tanıdığım günden beri başta çocuğum olmak üzere tüm ailemizin sağlığına katkılarından dolayı önce teşekkür eder, sonra da sizlere bu kitabı ısrarla tavsiye ederim.”
Dr. Özgür Esen Çetiner
Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri Uzmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu