Annelik-Babalık-Aile

Evlilikoloji Pdf İndir

Evlilikoloji

Evlilikoloji, evliliğin sağlığınız, mali durumunuz, çocuklarınız ve mutluluğunuz için neden çok daha iyi olduğunu, uzun süre birlikte yaşamanın faydalarını açıklamak için bilimsel bulgular, uzman tavsiyeleri ve evlilik siperlerinde geçirilen yıllardan yararlanan çok zeki, eğlenceli, derinlikli ve şaşırtıcı derecede iyimser bir rehber!
Time dergisinde uzun yıllar boyunca evlilik hakkında yazılar yazan Belinda Luscombe, Evlilikoloji’de çağdaş evlilikleri bozabilecek 6 fay hattını inceliyor: aşinalık, kavga, mali durum, aile, seks ve terapi.
 
 
Luscombe yıllar boyu insanlık âleminde neyin evrensel neyin çiftlere özgü olduğunu anlamaya çalışarak, bir gazetecinin yabancı bir ülkeyi keşfetmesi gibi tanımaya çalışıyor evliliği. Sayısız makale okuyor, uzmanların, araştırmacıların görüşlerine başvuruyor, çift danışmanları, seks terapistleri hatta
 
mali danışmanlarla görüşüyor, evlilikle ilgili istatistikleri analiz ediyor ve sonuçta, konuya ilişkin gerçekleri bilimsel olarak aktardığı, mitleri çürüttüğü, sayısız yaklaşımı bir araya getirdiği, basit, uygulanabilir, keyifli teknikler ve ipuçlarıyla dolu, büyüleyici bir araştırma, anekdot ve bilgelik karışımı sunuyor okurlara.
 
 Eğer bunu bir kitapçıda ayaküstü okuyorsanız ve partnerinizden ayrılmanız gerekip gerekmediğine dair cevabı 45 saniye içinde istiyorsanız, o zaman sizin için şunu söyleyebilirim: Muhtemelen hayır! En azından henüz değil. Uzun bir ilişkinin başlı başına değerli olduğu fikrinin imajı son zamanlarda biraz zedelenmiş durumda. Kısmen de olsa bunun nedeni, kalıcılığın geçici olarak gözden düşmüş olması. Bir süredir var olan şeyler artık sırf dayandıkları için onurlandırılmıyorlar. Ancak istisnalar da var: Güzel katedraller, balta girmemiş ormanlar, vintage kıyafetler. Düzeltmeye hatta daha da iyisi, korumaya değer şeyler var.
Birlikteliğiniz de bunlardan biri olabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu