Yabancılar için Türkçe

Yabancılara Türkçe Öğretimi Pdf İndir

Yabancılara Türkçe Öğretimi
Türkçe, bir yandan tarihsel nedenlere, bir yandan da Türkiye ve Türk kültürü ile ilgili güncel elişmelere bağlı olarak başka dil konuşurlarınca öğrenilmektedir. Türkiye’de ve Türkiye dışında bu öndeki öğrenme taleplerini karşılamaya yönelik öğretim kadrolarına ve onların kullanabilecekleri kademik ve uygulamaya yönelik yayınlara her geçen gün artan oranda ihtiyaç oluşmaktadır.
Türkçenin abancılara öğretimi; dil biliminin çeşitli alt alanlarının, eğitim bilimlerinin, ruh biliminin, toplum iliminin, siyaset biliminin ve daha başka pek çok bilim alanının verilerinden beslenerek Türkiye’de ve ünyada güçlü bir çalışma alanı haline gelmektedir.
Bu kitap, dil öğretimi genel alanının tarihsel irikimini ve kuramsal bilgilerini, Türkiye’de ve dünyada güçlü bir çalışma alanı haline gelen Türkçenin abancılara öğretimi özel alanında ortaya konulmuş olan çok çeşitli yayınların bilgileri ile bir arada unmaktadır. Bu yönüyle kitabın, Türkçenin yabancılara öğretimi çalışmalarına katkı sağlayacağına inanılmaktadır..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu